Sbírka na objekt Mauricovny

Vážení případní sponzoři,

Charitativní organizace The Friends of Czech Heritage spouští sbírku na dokončení renovace historické budovy, která je používaná pro léčení osob se závislostmi. Náš projekt má za cíl napomáhat vyřešení dlouhodobých problémů osob se závislostmi pomocí zapojení jejich rodin za účelem společné léčby ve vhodném prostředí. Po dokončení bude zařízení pro pacienty a jejich rodiny poskytovat prostředí unikátní nejen v České republice, ale i v zahraničí.

Nadační fond Přátelé Českého Kultrního Děditství (NFPCKD) je spolupracující charitatní organizací Britské charity The Friends of Czech Heritage. NFPCKD je právnickou osobou založenou dle ust. §394 a násl. zák. č. 89/2012 Sb., Občanského zákoníku, s adresou: Zahradní 314/8, České Budějovice 2, 370 05. Předseda Správní rady je Peter Kysel a další členové správní rady jsou Peter Jamieson a Jan Friedman

Obracíme se na české a mezinárodní sponzory, aby přispěli na projekt Mauricovny a ulehčili tak utrpení osob se závislostmi a jejich rodin.

Klikněte zde na darovací dokument (278KB PDF). Pro více informací kontaktujte prosím přímo mě, Petera Kysela, na adrese mauricovnapeal.gmail.com

PK SignatureSmall

Cíl projektu Mauricovna
Závislost je nechtěným společníkem současného života, obzvlášť hrozí mladším generacím. Ve Spojených státech amerických skoro 10 % lidí zneužívá drogy. V České republice je tento problém stejně znepokojivý. Zhruba 16 % lidí je závislých na alkoholu, což znamená druhou nejvyšší míru závislosti na alkoholu na světě. Češi jsou také na předních příčkách kouření marihuany v EU - tuto drogu zneužívá 22 % mladých lidí.

Léčebna Červený Dvůr se nachází v nádherném historickém zámku s rozsáhlým parkem poblíž Českého Krumlova v jižních Čechách. Zámek byl postaven v roce 1590 a v 18. století byl přestavěn do svého současného vzhledu. Psychiatrická léčebna Červený Dvůr byla založena v roce 1966 a představuje unikátní léčebné zařízení výhradně pro léčbu závislostí na drogách, alkoholu, kouření, hazardních hrách a sociálních médiích. Toto zařízení není jen pro dobře situované pacienty, skrze své zdravotní pojištění mají k léčbě v Červeném Dvoře přístup všichni čeští pacienti.

V parku obklopujícím zámek se nachází objekt Mauricovny, dům bývalého správce tohoto areálu. Tento objekt momentálně prochází renovací za účelem jeho proměny na místo k terapiím. Po oprave Mauricovna bude sloužit pro obnovu rodinných vztahu během léčby.

Britská charitativní organizace The Friends of Czech Heritage ve spolupráci s psychiatrickou léčebnou Červený Dvůr a Národním památkovým ústavem se o Mauricovnu stará a sponzoruje ji, finančně i fyzicky, a má za cíl ji opravit. Proto nyní žádáme další sponzory, české a zahraniční, o financování dokončení opravy tohoto tolik potřebného místa